Powrót do Aktualności
Prezentacje dobrych praktyk – wrześniowe prelekcje #WzoryMiasta
Zapraszamy na trzy spotkania z twórczymi doświadczeniami naszych gości: Cecylii Malik, Bartłomieja Bałuta i Joanny Wendorff z Fundacji Czas Wolny. Prelekcje odbędą się we wrześniu, we wtorki, w przyjaznej przestrzeni Bema 20. Wstęp wolny, grupy zorganizowane prosimy o kontakt na email: kontakt@bema20.pl
Joanna Wendorff – fundatorka i prezeska Fundacji Czas Wolny, członkini nieformalnej grupy SOS Zabłocie, krakowska aktywistka, absolwentka studium podyplomowego Zarządzanie Zrównoważonym Rozwojem Miast na Politechnice Krakowskiej. Od kilku lat współorganizuje wydarzenia na pograniczu sztuki i ekologii mające na celu integrację i aktywizację społeczeństwa wokół tworzenia dobra wspólnego oraz kreatywnego spędzania wolnego czasu. Jedna z inicjatorek powstania parku Stacja Wisła na krakowskim Zabłociu, aktualnie wspiera działania związane z powstaniem Podgórskiej Osi Kultury pod estakadą Zabłocie–Podgórze oraz parku przy ul. Dekerta 15.
Cecylia Malik – artystka wizualna, performerka, malarka i aktywistką związana ze środowiskiem krakowskim. Jest niezwykle czuła na stan środowiska i ekologię dlatego wiele jej projektów jest związana z ochroną terenów przyrodniczych, lasów, rzek. Do jej najważniejszych projektów zaliczyć można: Ikonostas Miasto, Koncert u Pana Żula (Galeria Zderzak Kraków), „365 Drzew” i „6 Rzek”, najnowszy „Moda na rzeki”.
„Modraszek Kolektyw” to akcja zrealizowana wspólnie z Justynką Koeke w obronie krakowskiego parku krajobrazowego Zakrzówek, która zjednoczyła bardzo wiele krakowskich środowisk, zyskała medialny rozgłos i znacząco wpłynęła na decyzje miasta w sprawie ochrony terenów zielonych. Nagrodzona tytułem Kulturystki roku 2010, laureatka Kulturalnych Odlotów 2010 w kategorii artysta roku.
Bartłomiej Bałut – absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego w roku 2001. Od roku 2000 zatrudniony w w uczelni macierzystej, w 2012 obronił doktorat. Dyrektor Instytutu Sztuki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Zajmuje się malarstwem oraz projektowaniem identyfikacji wizualnej oraz elementów grafiki reklamowej. Zajmuje się projektowaniem graficznym, identyfikacją wizualną i typografią.
„Wzory miasta” to projekt dofinansowany z budżetu miasta Tarnowa. Koszt całkowity zadania publicznego – 19 450, 00 zł. Koszt udzielonej dotacji 14 050, 00 zł (udział dotacji w koszcie zadania 72, 23 %).