Pierwsze projekty na mural na osiedlu Westerplatte w Tarnowie, powstały podczas wakacyjnych warsztatów w bibliotece. Tematem przewodnim było osiedle, mieszkańcy i projektowanie. Poznaliśmy technikę szablonu i zaprojektowaliśmy imiona dobierając wzór liter zgodny z charakterem lub zainteresowaniami. Czytaliśmy książki, w których pojawiały się fantastyczne zwierzęta i krainy. Wodze wyobraźni puścili: Maja, Gabrysia, Julka, Natalia, Pola, Rozalia, Marcelina, Martyna, Maks, Madzia, Wiktoria, Zosia, Ola, Norbert, Oliwia, Tomek, Zuzia.

Jak rozmawiać z dziećmi o zaangażowaniu społecznym i dbałości o estetykę miejsca zamieszkania? Sąsiedzi i osiedle dadzą się lubić, trzeba się tylko poznać 🙂 Fantastyczne stwory mieszkające na zaczarowanym osiedlu.

Obrazki dzieci zostały poddane obróbce cyfrowej przez wolontariuszy z Zespołu Szkół Plastycznych. Miejsca i sprzętu użyczyła Fabryka Przyszłości. Obrazki transformowali: Magdalena, Jakub, Mikołaj, Mateusz, Wiktoria, Kinga, Kamil, Daniel, Natasza, Aurelia. I Greta 🙂

Końcową adaptacją rysunków zajął się Marcin Czaja.

Marcin Czaja – urodzony w 1983 r. Częstochowie. Studiował na Akademii im. Jana Matejki w Krakowie, Wydział Malarstwa, gdzie obecnie pracuje jako asystent w pracowni malarstwa i rysunku  pierwszego roku. Dyplom magistra obronił w 2011 roku, w pracowni prof. Jacka Waltosia. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką projektową. Murale  jego projektu można obejrzeć na Galerii Krakowskiej, w Łodzi, Lublinie.

Ekrany akustyczne przy Alei Jana Pawła II od strony osiedla Westerplatte.

Do zobaczenia na Westerplatte!

Komentarze: