Kolorowy, społeczny mural na osiedlu Westerplatte już jest! Dlaczego społeczny? W realizację tego muralu zaangażowało się kilkadziesiąt osób – i to kluczowy powód. Społeczny, bo opowiada o sąsiedztwie i o tym, że każdy z nas może wiele dać swojej społeczności. Społeczny, ponieważ w trakcie malowania odwiedziło nas kolejne kilkadziesiąt osób z osiedla pytając, co robimy i dlaczego malujemy tylko taki krótki odcinek (przyp. red. 19 m długości, niemal 100 m2! ;). Wiele osób dziękowało za upiększenie osiedla i poprawienie widoku z okna.

Mamy nadzieję, że fantastyczne stworki z zaczarowanego osiedla wywołają Wasz uśmiech, a kolory malowidła poprawią nastrój 🙂 Jeśli zechcecie puścić fotkę muralu w świat i pokazać go znajomym, koniecznie oznaczcie je #WzoryMiasta #MuraleDlaTarnowa

Kto przyłożył łapkę do muralu?

Do powstania muralu i naszego wydarzenia ulicznego łapki przyłożyło sporo ludzi. Dziękujemy im z całego serca! Dziękujemy dzieciom, które 2 lata temu stworzyły na warsztatach Fantastycznych Mieszkańców. Uczniom tarnowskiego Plastyka, którzy przenieśli rysunki dzieci do digitalu. Marcinowi Czai, który stworzył końcową koncepcję muralu, ubrał go w kolory, w rytm, w opowieść.

Wolontariuszki i wolontariusze: Joanna Popek-Solak, Anna Wardęga, Marcelin Kilian, Anna Iga Skupińska, Greta Pękala, Magdalena Piątek, Iwona Migda, Rozalia Bielat, Marcelina Bielat, Dorian Szczygieł, Natalia Pisiewicz, Pola Pilarska, Anna Matoga, Tomasz Pajor, Gabriela Półkoszek, Martyna Truchan, Konrad Pasieka, Martyna Piwowarczyk. Dzięki Wam za wytrwałość i wielogodzinną pracę w wymagających warunkach.

35 stopni w cieniu to pogoda idealna na plażowanie, zwłaszcza że był to ostatni wakacyjny weekend. Wy jednak wybraliście pracę przy muralu, za co Was kochamy!

Dziękujemy za wsparcie Michałowi Gąciarzowi, Tomaszowi Sobczakowi, Lidii Jaźwińskiej. Za sety w plenerze dziękujemy dj Kozakowi, dj Celownikowi.

Jak dobrze mieć sąsiada!

Dziękujemy nieocenionym sąsiadom z Westerplatte, którzy pomogli, gdy potrzebowaliśmy pomocy: państwu Ratowskim, Pawłowi Gniewkowi, Mateuszowi, Tomkowi Mikule, Sanchowi, Kosmie Popiołkowi, Jarkowi Kordkowi, Mikołajowi Reczkowi, Luckowi. Kochanym paniom, które przyniosły nam kawę, ciasto i kompocik… Mamy świetnych sąsiadów!

Za wypożyczenie rusztowania, podestów, kabli, namiotu, leżaczków, stolików dziękujemy: Centrum Sztuki Mościce, BWA Galerii Miejskiej, Urzędowi Miasta Tarnowa i Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Za milją doniczek do zabawy, wrzosy i wesołe wiatraczki dziękujemy firmie Dom i Ogród.

Wydarzenie uliczne WZORY MIASTA medialnie, logistycznie, organizacyjnie, księgowo i ekwilibrystycznie wsparli też ludzie ze Stowarzyszenia: Andrzej Bielat (dj Art B.), Ola Dzwierzyńska, Weronika Witos, Paula Pilarska, Gabriela Przygoda, Magdalena Kulesa-Bałut, Daniel Cholewiak. Inicjatorką muralu na Westerplatte i pomysłodawczynią projektu #Wzory Miasta jest Dorota Omylska-Bielat.

Projekt „Wzory miasta” jest współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa. Całkowity koszt zadania publicznego 19 450, 00 zł. Koszt udzielonej dotacji 14 050, 00 zł (udział dotacji w koszcie zadania 72, 23%).

Fot. © Jestem Miastem 2019

Relacje medialne ukazały się w: radiu ESKA, Niezależnym Serwisie Informacyjnym KADR, telewizji STARNOVA, Radiu Kraków, Polskim Radiu Program 3, RDN Małopolska, Tarnowska TV.

Komentarze: